Lublin Odzyskuje Energię z odpadów - zyskują mieszkańcy, zyskuje miasto - więcej niż eko elektrociepłownia

Pierwsze spotkania informacyjno – konsultacyjne dla mieszkańców Lublina już za nami, dziękujemy za udział!

27-09-2022
Lublin Odzyskuje Energię z odpadów

Pierwsze spotkania informacyjno-konsultacyjne za nami, podsumowujemy to wydarzenie. Nasi eksperci odpowiadali na pytania związane z planowaną inwestycją, poznawali opinie mieszkańców i wyjaśniali zasady funkcjonowania podobnych instalacji w Polsce i Europie. Podczas spotkań można było porozmawiać zarówno z przedstawicielami Inwestora, jak i osobami odpowiedzialnymi za tworzenie koncepcji technologicznej zakładu oraz raportu oddziaływania na środowisko.

Cieszy nas w większości pozytywne nastawienie mieszkańców i odbiór inwestycji, którą CNT S.A. planuje na terenie Lublina. Dzięki setkom wypełnionych ankiet mamy też większą świadomość obaw, na które będziemy odpowiadać, w ramach prowadzonego z mieszkańcami dialogu. Mamy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będzie uczestniczyć jeszcze więcej osób, które chętnie podzielą się swoją opinią i włączą głos do dyskusji.

Przypomnijmy, że punkty funkcjonowały w dniach 12-14 września, a w każdej z 4 lokalizacji trwał 3-godzinny dyżur. W wyznaczonych miejscach rozdawaliśmy ulotki informacyjne, mieszkańcy mieli możliwość zapisania się na bezpłatne wyjazdy studyjne do instalacji w Krakowie ZAPISZ SIĘ i jak zawsze zachęcaliśmy do zadawania pytań za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Podsumowanie wydarzenia w liczbach:

  • 3 dni / 12h spotkań z mieszkańcami
  • 241 osób odwiedzających
  • 28 osób zapisanych na wyjazdy
  • 267 wypełnionych ankiet
  • 88% które wypełniły ankietę są za powstaniem eko elektrociepłowni w Lublinie